HOME    

Як працює система Прозорро?

Починаючи 2016 року, в Україні існує система електронних закупівель Прозорро. На сьогодні з нею знайомі не всі, тому в людей виникає ряд питань щодо мети створення ресурсу, його функцій та переваг для вітчизняного підприємництва. Прозорро спеціалізується на реалізації торгів з повним супроводженням їх на кожному етапі. Метою реалізації цього проєкту є  боротьба з корупцією та чесність державних фінансових витрат. Щоб зрозуміти, в чому полягають особливості роботи системи, потрібно стати її користувачем, зареєструвавшись на одному з сертифікованих майданчиків.  

Реєстрація користувачів у системі

Всі потенційні учасники електронних торгів на майданчику Prozorro повинні зареєструватися в системі, вказавши інформацію про своє підприємство чи компанію. Перед початком необхідно перейти до сайту Української універсальної біржі – https://www.ueex.com.ua/ueex/sections-council/representatives-electric-power/ , натиснути «Реєстрація» та заповнити поля, вказавши потрібну інформацю.

  1. Офіційна назва у скороченій формі. 

  2. Особиста електронна пошта, яка в подальшому буде використовуватися для організації та проведення закупівель.

  3. Номер телефону з зазначенням коду країни.

  4. Унікальний персональний пароль – для більшої безпеки комбінація має бути складною.

  5. Підписатися або відмовитися від розсилки інформації для учасників.

Наступна дія – погодження на використання персональних даних, з умовами Договору й Регламенту, та завершення основної частини процесу реєстрації. 

Після того як всі дані були введені і відправлені, на електронну пошту, вказану під час реєстрації, надійде персональний лист від Прозорро з посиланням, перехід за яким є підтвердженням для створення нового облікового запису на сайті. 

Для повноцінного використання системи рекомендується перейти до особистого кабінету й заповнити основну інформацію (біля рядків є позначка у вигляді зірочки*, інші заповнювати необов’язково). 

Останнім кроком є заповнення форми «Користувач», де вказується персональна інформація особи, яка буде приймати участь у проведенні торгів. 

Етап ідентифікації

Ідентифікація користувача може виконуватися двома шляхами. Користувач самостійно обирає більш сприятливий для себе варіант. 

  1. Підписати паперовий договір із торговим майданчиком (на безкоштовній основі).

  2. Сплатити реєстрацію за допомогою здійснення  банківського платежу.

Підтвердженням успішної ідентифікації є лист, який автоматично надсилається на електронну пошту нового користувача. До цього моменту всі дії виконуються в тестовому режимі, але після підтвердження особи дозволяється перейти до звичайного. Достатньо позбавитися відповідної позначки в персональному кабінеті. Після завершення всіх організаційних процесів важливо не забути про збереження внесених змін, після чого можна сміливо переходити до створення нових закупівель. Якщо цього не зробити, внесені дані можуть зникнути з кабінету.